Dentální hygiena

Bohužel často opomíjená, ale nezbytná součást stomatologické péče

Dentální hygienistka je nepostradatelnou součástí týmu moderních zubních ordinací.
Pokud u vás během vstupního vyšetření zjistíme zánět dásní, přítomnost zubního kamene nebo dokonce parodontózu, pak bude prvním krokem terapie absolvování profesionální dentální hygieny. Tu provádí naše dentální hygienistka, jejímž úkolem je odstranění veškerého zubního kamene, pigmentací a plaku. Nacvičí s vámi také správnou techniku čištění a doporučí vhodné pomůcky včetně výběru velikosti mezizubních kartáčků. Tím docílíme toho, že se stav vašeho chrupu nebude zhoršovat, protože zde platí jednoduché pravidlo, že dokonale očištěný zub se nekazí. Za předpokladu, že jsme u vás na vstupním vyšetření nediagnostikovali žádné další patologie, uvidíme se za 6 měsíců na preventivní prohlídce. Jinak budeme pokračovat v další léčbě dle stanoveného plánu, nyní však již v čistém prostředí, kde není žádný zánět dásní či zubní kámen, což by další ošetření velice komplikovalo.

Preventivní stomatologie

Prevence jako základ pro včasné odhalení problémů

Nedílnou součástí stomatologické péče jsou pravidelné preventivní prohlídky. Každý náš pacient by měl absolvovat 2 preventivní prohlídky ročně. Díky tomu můžeme včas diagnostikovat případné počínající kazy, zachytit případné patologie měkkých tkání, upozornit pacienty na zhoršení hygieny a doporučit návštěvu dentální hygienistky. Často bohužel slýcháme argument, že není třeba chodit
k zubaři, pokud nic nebolí. Když už nějaký zub bolí, je většinou pozdě a vyřešení problému bude stát více úsilí, času i peněz.